IN ENGLISH


Dzirnavu iela 34a – 8,
Rīga LV-1010,
Latvija
Tālrunis: 67503730
Fakss: 67503729
e-pasts: iac@latnet.lv

 

 

2011.gada 23. maijā

Mācību līdzekļa Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas prezentācija

No 30. maija līdz 1. jūnijam notiks jaunizveidotā mācību līdzekļa CD formātā par Eiropas Savienību  Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas prezentācija piecos Latvijas reģionos. Mācību līdzeklis izveidots, lai pilnveidotu skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību, un tajā iekļautas PowerPoint prezentācijas un metodiskie ieteikumi par vēsturi, institūcijām, lēmumu pieņemšanu, pilsonisko līdzdalību u.c.
 
 Prezentācijas notiks 30. maijā Liepājā, Liepājas 2. vidusskolā (Liedaga ielā 15) plkst. 10:30, 31. maijā Rīgā, Rīgas Kultūru vidusskolā (Ganību dambī 7) plkst. 10:15, 31.maijā Valmierā, Valmieras 5. vidusskolā (Raiņa ielā 3) plkst. 11:00; 1. jūnijā Vecumnieku novadā, Misas vidusskolā plkst. 11:00,  
1. jūnijā Līvānos
, Līvānu 1. vidusskolā (Rīgas ielā 101) plkst. 11:00.
 
Mācību līdzekli izstrādāja biedrība „Izglītības attīstības centrs” (IAC) sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Mācību līdzekļa izveide finansēta no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tā mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību. Mācību līdzekli atbalsta IZM Valsts izglītības satura centrs.
 
Mācību līdzeklis sagatavots izmantošanai sociālo zinību stundās 1.- 9. klasē un politikas un tiesību stundās 10. - 12. klasē ar iespēju tās lietot arī citos mācību priekšmetos un klases stundās. Prezentācijās iekļautas daudzveidīgas tēmas: Eiropas Savienības vēsture un Latvijas ceļš uz Eiropas Savienību, monetārā savienība, institūcijas un lēmumu pieņemšana, piedāvātās iespējas jauniešiem, tiesības, vides un klimata pārmaiņas, veselība, Eiropas Savienība pasaulē, kultūra un māksla dalībvalstīs, dzīves kvalitāte un ilgtspējīgas attīstības jautājumi, nākotnes attīstības iespējas un izaicinājumi, iedzīvotāju pilsoniskā līdzdalība, daudzveidība un sadarbība, vērtības. Mācību līdzekļa izstrādes grupas eksperte Liesma Ose norāda, ka sagatavotais kompaktdisks ar prezentācijām palīdzēs mācību stundas un ārpusstundu aktivitātes par Eiropas Savienību padarīt aizraujošākas un mūsdienīgākas, tas ļaus skolēniem labāk izprast iespējas, ko sniedz Eiropas Savienība, kā arī  iepazīt Latviju kā Eiropas Savienības dalībvalsti.
 
Mācību līdzekļa prezentācijās notiks atklāto stundu demonstrējumi, diskusijas ar mācību līdzekļa autoriem un pedagogiem. Katrs diskusijas dalībnieks saņems dāvinājumu – izstrādāto  kompaktdisku ar prezentācijām par Eiropas Savienības tematiku.
 
Interesenti līdzdalībai prezentācijā var pieteikties līdz   27. maijam, zvanot uz tālruni  + 371 67503730 vai rakstot uz e- pastu iac@latnet.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Iveta Vērse
IAC direktore
Tālr.: + 371 67503730
E- pasts: iveta.verse@latnet.lv